Konaklama

Avşa Adasından 100’ün üzerinde konaklama tesisi bulunmaktadır. Web sitemizden sizlere en uygun tesisi bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Avşa Adasında bulunan tesislerin farklı fiyatlandırmaları bulunmaktadır. Web sitemizde görüntülenen tesislerden 1 kişi (gecelik) ücret fiyatları belirtilmektedir. Ayrıca tesisi arayarak indirimleri öğrenebilirsiniz.

Öncelikle bilmeniz gereken bir şey var. Avşa adası iskelesine indiğinizde sizleri pek çok komisyoncu karşılamaktadır. Lütfen bu insanlara itibar etmeyip rezerve ettiğiniz tesise gidiniz. Rezerve ettiğiniz tesisin sahipleri sizleri karşılamak için iskele meydanında olacaktır.

Rezervasyon

Öncelikle şunu belirtelim sitemizde bulunan otellerin rezervasyon şartlarına dikkat edin.Orada tüm bilgilendirmeler yapılmakta ve iptal edilen rezervasyonlar hakkında bilgi verilmektedir.

Web sitemizde size uygun oteli bulduktan sonra tek yapmanız gereken beğendiğiniz otelin telefon numarasını arayıp anında rezervasyon yapabilirsiniz.

Ulaşım

Avşa Adası’na İstanbul,Erdek ve Tekirdağ’dan ulaşmak mümkündür. İstanbuldan deniz otobüsü ile 2 saat 45 dakika sürmektedir. Erdek’ten ise GESTAŞ arabalı vapuru ile 2-3 saat sürmektedir. Yaz sezonunda adaya her gün deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır. Hafta sonları ise İDO ek seferleri konulmaktadır.Tekirdağdan arabalı gemilerle 3,5 saat sürmektedir.

Yemek

Birbirinden güzel restorantlarda adanın mutfaklarını tadabilir günlük taze balıkları bu restorantlarda bulabilirsiniz. Ayrıca ev yemekleri ve fastfood da bulabilirsiniz.

Avşa Adasında pek çok restaurantta istediğiniz yemeği bulma şansınız vardır. Sahil bandında bulunan restaurantlar ve fast-foodlarda yemek yiyebilirsiniz.